Abilify Kırmızı Reçete mi

16.11.2023
Abilify Kırmızı Reçete mi

Abilify, günümüzde en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Pek çok etkiye sahip bu ilacın kırmızı reçete olup olmadığını merak edenler abilify kırmızı reçete mi sorusuna cevap bulmak istemektedir. Bu konuda net bir bilgiye ulaşmak isteyen azımsanamayacak sayıda insan vardır.

Abilify Nedir Ne İşe Yarar

Abilify, oldukça fazla sayıda rahatsızlık için tedavi edici bir özellik taşısa da en önemli etkiyi pediatrik hastalarda yapmaktadır. 6 ile 17 yaş arasındaki bireyleri sınırlayan pediatrik hastaların kendilerini yaralama, öfke nöbetleri ve çeşitli agrasyon durumları için abilify tavsiye edilmektedir.

Abilify tüm bu faydalarının yanı sıra çeşitli yan etkilere de sahip olan bir ilaçtır. Bu yan etkilerden en dikkat çekenleri uykusuzluğa neden olması ve kilo alımına neden olmasıdır denebilir. Özellikle 13 yaşından büyük bireylerde 14 saate yakın uykudan sonra bile halsizlik olması en önemli yan etkisi olarak görünmektedir.

Abilify Kırmızı Reçete mi

Bu kadar faydası olan abilify ilacının kırmızı reçete olup olmadığı da merak edilen bir konudur. Abilify kırmızı reçete mi değil mi sorusu pek çok kişinin cevabını aradığı bir soru olarak göze çarpmaktadır.

Bu soruya verilecek en net cevap ise abilify ilacının kırmızı reçete olmadığıdır. Pek çok kişi abilify isimli bu ilacı kırmızı reçete ilaç kategorisinde zannetse de abilify, yeşil reçete bir ilaçtır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.