Lustral Sallanma

06.06.2023
Lustral Sallanma

Lustral sallanma yazımızda lustral 50 mg ne işe yarar, lustral 100 mg ne işe yarar ve lustral 50 mg 56 tablet yan etkileri gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Lustral Tablet Ne İşe Yarar

Lustral, bir antidepresan ilaçtır. Serotonin ve noradrenalin düzeylerini artıran bu ilaç, depresyon, kaygı bozuklukları ve düzensiz düşünceler gibi ruh sağlığı sorunlarının tedavisinde kullanılır. Lustral, 50 mg ve 100 mg dozlarda tablet şeklinde satılır. Doktorunuz ilaç dozunuzu belirleyecektir ve ilacın kullanım şekline göre değişebilir. Lustral, depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Lustral, karaciğer yetmezliği olanlar, bazı antidepresan ilaçlarına karşı aşırı duyarlılık olanlar ve doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltabileceğinden, hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı önerilmez. Lustral kullanımı sırasında, yan etkiler oluşabilir. Bunlar arasında baş ağrısı, bulantı, kusma, uykusuzluk ve uyku hali, dikkat dağınıklığı, mide bulantısı, ishal, uzun süre cinsel isteksizlik, kilo artışı gibi semptomlar sayılabilir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir ve ilaç kullanımı süresince azalır.

Lustral Sallanma

Lustral kullanımı sırasında, bazı kişilerde sallanma gibi yan etkiler oluşabilir. Ancak bu yan etki, herkes tarafından yaşanmayabilir ve genellikle hafif ve geçici olur. Eğer sallanma gibi yan etkiler yaşarsanız veya ilaç kullanımı sırasında başka rahatsızlıklar yaşarsanız, doktorunuz ile iletişim kurmalısınız.

Doktorunuz, ilaç dozunuzu ayarlamak veya ilaç kullanımını durdurmak gibi önlemler alabilir. Lustral gibi antidepresan ilaçların kullanımı, sıklıkla birkaç hafta içinde yararlı etkiler gösterir ve bu nedenle, ilaç kullanımını bırakmak ya da dozunu azaltmak, doktorunuzun tavsiye etmediği durumlarda önerilmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.