Buscopan Diş Ağrısına İyi Gelir mi

14.01.2024
Buscopan Diş Ağrısına İyi Gelir mi

Buscopan diş ağrısına iyi gelir mi yazımızda buscopan nedir ve ne için kullanılır, buscopan nasıl kullanılır ve buscopan fiyatı 2024 gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Buscopan Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Bağırsak, mide, idrar kesesi ve safra kanallarında meydana gelen ağrı ve spazm giderici olarak kullanılır. Ayrıca kadınların özel günlerinde (regl) meydana gelen sancıların ağrısını gidermek için kullanılır. Buscopan kullanan hastalar eğer 3-4 gün içinde ağrılarında azalma olmadıysa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Buscopan Diş Ağrısına İyi Gelir mi

Buscopan ağrı kesici özelliği vardır fakat her ağrı için kullanılması tavsiye edilmez. Diş ağrıları için daha etkili ağrı kesiciler kullanmalısınız. Buscopan spazm giderici özelliği ile öne çıkmış bir ilaçtır. Özellikle kadınların da özel günlerinde kullandığı etkili bir ağrı kesicidir. Diş ağrısı için kullanan kişiler olumlu sonuç ne yazık ki alamamışlardır.

Buscopan Nasıl Kullanılır

Buscopan uzun süre kullanılacak bir ilaç değildir. Maksimum 4 gün kullanabilirsiniz. Günlük doz alımı ise doktorunuz size nasıl tavsiye ettiğiyse o şekilde kullanmanız tedaviniz için yararlı olacaktır. Hamile ve hamile kalmak isteyen kişiler için net bir şey söylenmiyor.

Buscopan içinde bulunan etken maddelerine bakılacak olursa hamile için zararı yok gibi gözüküyor. Ama hamile iken almamakta fayda var. Emzirenler için buscopan kullanımı ise aynı hamilelerde olduğu gibi net bir şey söylenmiyor. Bu yüzden emzirme döneminde kullanılmaması tavsiye olunur.

Buscopan Fiyatı 2024

Buscopan güncel fiyatı 55,90 TL ile 60,35 TL civarındadır. Buscopan reçeteli satılan bir ilaçtır. Doktor muayene olduktan sonra doktorunuz tavsiye ederse ilacı yazacaktır. Doktor kontrolünde ilacı kullanmanız tavsiye olunur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.