Duxalta Reçetesiz Alınır mı

25.12.2023
Duxalta Reçetesiz Alınır mı

Duxalta reçetesiz alınır mı yazımızda duxalta nedir ne için kullanılır, duxalta reçetesiz satılır mı, duxalta 30 mg reçetesiz alınır mı, duxalta 60 mg reçetesiz alınır mı ve duxalta ne kadar sürede etkili olur gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Merkezi sinir sistemi tedavi grubu ilaçlarından biri de duxaltadır.

Duxalta, duloksetin ihtiva eden ilaçlar arasında bir antidepresandır. Bir yarısı lacivert, diğer yarısı beyaz çözelti içeren 30 mg. Sert lejatin kapsüller şeklinde blister ambalajlarda satılır. Ambalajlarda 28 kapsül bulunmaktadır. Duxalta, gastro rezistan sert kapsüller reçetesiz olarak satılır mı sorusu hastalar tarafından merak edilebilir.

Duxalta Nedir Ne İçin Kullanılır

Duxalta, yetişkinlerde sinir sistemi üzerinde noradrenalin ile serotonini arttırarak etkili olmaktadır. Duxalta ilacı ne için kullanılır?

Duxalta kullanıldığı yerler;

  • Depresyon tedavisi,
  • Sinir hasarına bağlı gelişen diyabet kökenli nöropatik ağrıların tedavisinde,
  • Sürekli bir gerginlik halinin eşlik etti genel anksiyete bozukluğunun düzeltilmesinde,
  • Boyun, sırt ya da omuzlar başta gelmek üzere kas ve iskelet sistemini tutan halsizlik ve ağrı ile kendini gösteren fibromiyalji tedavisinde,
  • Eklem ve kasların kronik ağrısının iyileştirilmesinde.

Duxalta Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Depresyon tedavisi sırasında ilacın genel olarak iki ile dört hafta içinde tedavi edici etkisi olduğu bilinmektedir. Tedavi süresi hastalığın seyrine göre değişiklik gösterecektir.

İlacın dozu ve uygulama sıklığına doktor tarafından hastanın durumuna ve hastalığın seyrine göre karar verilmektedir. Genel olarak depresyon ve nöropatik ağrı ile fibromiyalji ve kronik ağrı durumunda iki kapsül şeklinde günde bir kez kullanılmaktadır.

Duxalta Reçetesiz Alınır mı

Duxalta, doktor reçetesi ile satılmaktadır. Doktor tarafından önerilmediği sürece duxalta 30 mg ve duxalta 60 mg kullanılmamalıdır. Ayrıca ilacın ergenlerde ciddi riskleri nedeniyle kullanımının uygun bulunmadığı da bilinmelidir. 25 yaşa kadar yetişkinlerde doktor denetimi, bir takım riskler nedeniyle önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.