FUE Saç Ekimi Fiyatları

28.12.2023
FUE Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi fiyatları 2024 yazımızda fue saç ekimi nasıl yapılır, fue saç ekimini kimler yaptırabilir ve fue saç ekimi başarılı sonuç veriyor mu gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi Nedir?

Bölgesel dökülme ve kellik sorunu yaşayanlar fue saç ekimi nedir? sorusunun yanıtını araştırıyor. Fue saç ekimi tekniği lokal anestezi ile gerçekleştirilen klasik bir saç ekim yöntemidir. Saçında seyrelme veya yoğun dökülme yaşayanların en sık tercih ettikleri bu yöntem özel uçlu cihaz aparatı ile ense bölgesinden alınan kılların boşluk alana eklenmesi ile uygulanan bir tekniktir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ağrısız, acısız saç ekimi yöntemi arayanlar fue saç ekimi nasıl yapılır? sorusunu merak ediyor. Saç ekiminde klasik yöntemler arasında yer alan fue lokal anestezi yolu ile donör olarak seçilen bölgeden alınan kılların özel cihazlarla saçın döküldüğü alana uygulanması ile yapılır. Uzman bir doktor tarafından yapılmasının sebebi sadece çıkış yönü dikkate alınarak yerleştirilmesinden kaynaklanır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi fiyatları 2024 listesi belirlenirken uygulama yapılacak alanın boyutuna göre değişkenlik gösterir. Türkiye’de veya yurt dışında seçilen kliniğin uzmanlık derecesi ve köklü bir firma olup olmadığı fiyatlarda değişikliği öne çıkarır. Fue saç ekimi fiyatları seans aralığına göre değişebilir. Türkiye’de 2000 Euro’dan başlayan fiyat aralığı Almanya’da 6.000 euro Fransa’da ise 7.500 Euro’yu bulur.

FUE Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç Ekimi Antalya₺ 25,000 – ₺ 50,000
Saç Ekimi Bursa₺ 20,300 – ₺ 46,200
Saç Ekimi İstanbul₺ 26,100 – ₺ 53,200
Saç Ekimi Ankara₺ 15,700 – ₺ 55,500
Saç Ekimi İzmir₺ 17,500 – ₺ 55,700

Fue Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Fue saç ekimini kimler yaptırabilir? net olarak 18 yaşından büyük herkesin ameliyatı olabileceği cevabı verilebilir. Uzun zamandır sektörde uygulanan fue saç ekim tekniği estetik operasyon türleri arasında yer alır.

Fue Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

Fue saç ekimi kimlere yapılmaz net olarak belirli hastalık grupları sayılabilir. Alerjik reaksiyon gerçekleştirebilecek hastalığı olanlar ile şeker hastalığı bulunanların ön tetkik yaptırdıktan sonra olması önerilir. Kanser tedavisi gören hiçbir hasta bu operasyona uygun değildir. İşlem öncesinde hastanın kardiyoloji doktoru ile birlikte sürece başlaması önerilir.

Fue Saç Ekimi Can Acıtıyor mu?

Fue saç ekimi can acıtıyor mu? sorusuna bu tedaviyi olanlar ortak olarak herhangi bir rahatsızlık duyulmadığı cevabı veriyor. Ağrı eşiği her hastada farklılık göstermekle beraber fue saç ekimi işleme uygulanırken hastalar durumu hafif ağrı olarak nitelendiriliyor. Rahatsızlık verecek derecede acı oluşumu lokal anestezi yöntemi sayesinde gideriliyor. Doktor gerektiği durumda sedasyon işlemi uygulayabiliyor.

Fue Saç Ekimi Başarılı Sonuç Veriyor mu?

Fue saç ekimi başarılı sonuç veriyor mu? sorusu öncesi ve sonrası olarak paylaşılan fotoğraflarda fark edilen doğal görüntü ile anlaşılıyor. Saç ekimi uzman doktorlar tarafından uygulandığında başarı sonucu da oldukça yüksek oluyor. Kanalın çıkış yönüne göre profesyonel şekilde teknoloji ile uyumlu çelik uçlu bir aletle uygulanan yöntem kliniğin başarısına göre kısa sürede en verimli sonucu alabilmeyi sağlıyor.

Fue Saç Ekimi İyileşirken İz Bırakır mı?

Fue saç ekimi iyileşirken iz bırakır mı? sorusuna hayır yanıtı verilebilir. İşinde uzman olan her doktor anında kalifiye ekibi ile birlikte bu hizmeti sunduğunda herhangi bir iz bırakması söz konusu değildir. Fue yöntemi ile yapılan saç ekim tekniklerinin tercih edilmesindeki en önemli sebep budur. Ancak fut ile uygulandığında iz kalmaması garanti edilemez.

Fue Saç Ekiminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Fue saç ekiminde hangi malzemeler kullanılır? sorusuna net olarak özel bir teknikle üretilmiş kaleme benzeyen cihaz kullanılır, cevabı verilebilir. Fue yöntemiyle saç ekimi yapılacağı sırada lokal olarak anestezi uygulanan bölgeye özel olarak tasarlanmış medikal araçlarla işlem uygulanır. Fue saç ekim tekniğinde kullanılan medikal cihaz teknolojinin gelişmesiyle birlikte safir ucu takılarak daha kaliteli ve incelikli bir iş çıkarabilmek mümkün olmuştur.

Fue Saç Ekiminin İyileşme Süreci Ne Kadar

Fue saç ekiminin iyileşme süreci ne kadar? sorusu 14 ile 21 gün arasında sürmektedir, yanıtı verilerek cevaplanabilir. Tüm bu süreçte saç ekim yöntemi kullanılan kişi bölgesel olarak şişlik, hafif kızarıklık ya da kabuklanma gibi belirtilerle karşılaşabilir. Tüm bu semptomlar hemen herkeste görülebilen ve birkaç gün içinde kendiliğinden kolaylıkla geçebilen belirtilerdir. Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra tam iyileşme süreci 3 ayı bulur. Kusursuz ve doğal bir görüntü için 6 ay ve 1 seneye yakın beklemek gerekir.

Sapphire Fue Yöntemi Nedir?

Sapphire fue yöntemi nedir? sorusu saç ekimi yaptıracak olan kişiler tarafından araştırılıyor. Günümüzde gelişen teknolojinin nimetleri arasında kabul edilen safir fue saç ekimi yöntemi; safir uçlu bir medikal cihazla yapılan işlerinden kaynaklı olarak bu adı alıyor. Fue saç ekimi safir ucu kullanılarak daha küçük mikro kanallar açabilmeyi sağlıyor. Bu sayede ameliyat tamamlandıktan iyileşme süreci hızlanarak iz oluşumunun önüne geçiyor. Hem estetik hem de sağlık açısından kusursuz bir fayda sunduğu için tercih ediliyor.

Sedef Hastaları Fue Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Sedef hastaları fue saç ekimi yaptırabilir mi? sorusuna kesin olarak yapılabilir, cevabı verilir. Şiddetli bir reaksiyonla vücut tarafından salgılanabilen sedef vakaları dışında bölgesel olarak saç ekimi yapılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Ancak doktor tarafından gözetim gerçekleştirildikten sonra onay verilmezse sedef hastalığı bulunan bir kişinin saç ekimi işlemi yaptırılması önerilmez.

Fue Saç Ekimi Hangi Mevsimde Yapılmalı

Fue saç ekimi hangi mevsimde yapılmalı? sorusuna belirli bir ayrım yapmayı sebep olacak net bir şey söylenemez. Her mevsim yapılabilen fue saç ekimi uzmanlar tarafından sıcak havalarda terleme ya da güneş etkisi düşünüldüğünde serin havalarda yapılması önemlidir. Yazın terleme ve güneşin etkisi, kışın çok soğukta başın örtülmesi gibi sebeplerden dolayı bahar aylarında yapılması önerilir.

Fue Saç Ekimi için Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Fue saç ekimi için kaç yaşında olmak gerekir? sorusuna net olarak herhangi bir yaş sınırı yoktur, denilebilir. Kaza ya da yanık durumundan kaynaklı olarak lokal olarak saçını kaybeden bir çocuk için uzman doktor gözetiminde saç ekimi uygulaması yapılabilir. Fakat ekstrem durumlar dışında operasyondan etkili sonuçlar elde edebilmek için en az 25 yaşında olunması gerekir.

Fue Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?
Fue Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Fue Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Ağrısız ve acısız yöntem oluşu ile tercih edilen fue saç ekiminin avantajları nelerdir? sorusu araştırılıyor. Fue yönteminin en büyük avantajı donör bölgeden alınan kıl kökleri işlemi sırasında dikiş izinin olmayışıdır. Saçlar kısa kestirilse dahi herhangi iyi belirtisine rastlanmaz. İşlem tamamlandıktan sonra dikiş atılma yöntemi uygulanmadığı için hasta süreçte acı hissi yaşamaz. Donör bölgenin iyileşmesi diğer tekniklere göre daha kolay gerçekleşir. Öte yandan en büyük avantajı saç nakli sırasında kanalların küçük oluşudur. Bu durum iyileşme sürecini daha kolay hale getirir.

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Saç köklerinde seyreklik yaşayanlar saç ekiminde kullanılan teknikler nelerdir? sorusunu araştırıyor. Saç ekim uygulamaları arasında ağrıyı ve acıyı azaltan pahalı teknikler ile ağrı ve acının hissedildiği ucuz teknikler bulunmaktadır. Pek çoğu gelişmiş teknolojinin getirisi ile kısa sürede yepyeni saçlara kavuşmayı sağlarken birçoğu hala eski yöntemlerle uygulanır. Saç ekiminde kullanılan teknikler arasında fut tekniği, fue tekniği, manuel punch tekniği, DHI saç ekimi, hiperbarik saç ekimi, robotik saç ekimi sayılabilir.

Fue Saç Ekiminin Maliyeti Yüksek mi

Fue saç ekiminin maliyeti yüksek mi? sorusuna net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Ekim operasyonu sırasında uygulama yapılacak alana göre fiyat aralığı değişkenlik gösterir. Saç ekim merkezlerinde ya da yüksek kaliteli kliniklerde gerçekleştirilen saç ekiminin maliyeti greft sayısına ve seans aralığına göre belirlenir. 4.000 grevde saç ekiminin ortalama maliyeti 30.000 TL’den başlamaktadır.

Mutlaka inceleyin:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.