Silverdin Krem Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelirmi

13.11.2023
Silverdin Krem Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelirmi

Silverdin krem koltuk altı kararmasına iyi gelirmi yazımızda silverdin açık yaraya sürülür mü, silverdin krem nedir ne için kullanılır, silverdin yüze sürülür mü ve yüzüne silverdin kullananlar gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Silverdin Krem Nedir Ne İçin Kullanılır

Silverdin krem, gümüş sülfadiazin etken maddesi içermektedir. Silverdin krem içeriğinde bulunan gümüş sülfadiazin sayesinde yara veya yanık olan bölgelerde meydana gelen enfeksiyonlarda (iltihaplanmalarda) sebebiyet veren bakterileri yok ederek etki sağlamaktadır. Silverdin krem kavanoz veya tüp şeklinde bulunmaktadır.

Silverdin krem ne için kullanılır diye baktığımızda da, yara veya yanıklara bağlı olarak meydana gelen enfeksiyonların bir diğer adıyla iltihaplanmaların giderilmesinde kullanılmaktadır. Silverdin krem yara ve yanıklarda tedavi amaçlı kullanılıp tercih edilen bir krem olmaktadır. Silverdin krem kullanmadan özel durumlar var ise emzirme, gebelik gibi mutlaka doktora danışılarak kullanılmalıdır. Ayrıca Silverdin krem 2 aylıktan küçük olan bebeklerde ve erken doğmuş olan bebeklerde kullanılmamalıdır.

Silverdin Krem Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelirmi

Koltuk altı kararması bazen yapılan epilasyon yöntemlerinin sonucunda olurken, bazen de hormonal sebeplerden dolayı olabilmektedir. Bu sebeple bir koltuk altı kararması ile karşılaşıldığında öncelikle doktor kontrollerinden geçilmelidir. Silverdin krem yara ve yanık tedavisinde oldukça sık adı bilinen ve tercih edilen bir ilaçtır. Ancak Silverdin krem ile ilgili koltuk altı kararması hususunda da etki sağlayıp sağlamadığı merak edilmektedir.

Silverdin krem deriye koyu renk veren pigmentleri azaltma veya ortadan kaldırma gibi bir özelliğe sahip değildir, bu sebeple de koltuk altı kararmasını gidermesi beklenmez. Ayrıca Silverdin krem kullanımından kaynaklı olarak da herhangi bir koltuk altı kararması meydana gelmez.

Silverdin Yüze Sürülür mü

Silverdin kremin kullanılma amacı bölgesel olarak meydana gelmiş yanık veya yara tedavisidir. Yaranın veya yanığın yüz bölgesinde de olması durumu söz konusudur. Bu sebeple de Silverdin yüze sürülür mü diye de araştırılmaktadır. Araştırılan bu sorunun cevabına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Silverdin yüze sürülür mü sorusunun cevabı evettir. Silverdin yüze sürülür. Yara veya yanık yüz bölgesinde meydana gelmiş ise Silverdin krem kullanımı önerilir. Ancak tek dikkat edilmesi gereken Silverdin kremin göz ile temasının olmaması ve göz çevresine de uygulanmamasıdır.

Yüzüne Silverdin Kullananlar

Banu S. yorumu: Yüzüme yapılan ağda sonucunda belli bölgelerde yanık tarzı lekelenmeler meydana geldi. Cilt doktorunun tavsiyesi üzerine Silverdin krem ile tanıştım 1 aydır kullanıyorum sonuçtan oldukça memnunum.

Serpil B. yorumu: Yazın bilinçsiz güneşlenme sonucunda yüzümde aşırı yanıklar meydana geldi, ancak sonuç silverdin krem mucizesi ile sonuçlandı. Hem yanıklar düzeldi hem de yanıkların akabinde meydana gelen lekelenmeler ortadan kalktı.

Neriman Y. yorumu: Yüzümdeki güneş lekelerinde dolayı kullanmaya başladığım Silverdin kremden memnun kalmadığımı belirtmek isterim. Hiçbir faydası olmadı.

Silverdin Açık Yaraya Sürülür mü

Silverdin açık yaraya sürülür mü diye merak edilip araştırılmaktadır. Silverdin yara ve yanıklarda kullanılmaktadır ancak açık yaralar için kullanılacaksa direk olarak uygulanmamalıdır. Öncesinde mutlaka açık yara iyice temizlenerek steril hale getirilmelidir, bu aşamadan sonra Silverdin açık yaraya sürülebilir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.