Transit Bipartisyon Ameliyatı Fiyatları

30.12.2023
Transit Bipartisyon Ameliyatı Fiyatları

Transit bipartisyon ameliyatı fiyatları 2024 yazımızda transit bipartisyon nedir, transit bipartisyon ameliyatı kimlere yapılabilir ve transit bipartisyon ameliyatının riskleri gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Transit Bipartisyon Nedir?

Transit bipartisyon nedir? araştıranlar için metabolik bir cerrahi yöntem cevabı verilebilir. İnce bağırsaklar üzerinde uygulanan alternatif yöntemler Tip 2 diyabet hastalığından kaynaklı olarak gelişen metabolik rahatsızlıkları giderebilmeyi sağlar. Özellikle bağırsak hormonlarında uyarılma ile şeker hastalığının kontrollü olarak önlenmesini sağlamak amacıyla yapılır. Tedavinin uygulanabilmesi için hastanın operasyona uygunluk taşıması gerekir.

Transit Bipartisyon Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Transit bipartisyon ameliyatı kimlere yapılabilir? sorusuna kesin şekilde Tip 2 diyabet hastalarına uygulanır, yanıtı verilebilir. Hastaların insülin üretebilme kapasitesi yeterli olduğu anda bu ameliyata uygunluk gösterir. Vücut kitle indeksi 20 ve 30 aralığında olanlar Transit bipartisyon ameliyatı için uygundur. Uzman hekim öncülüğünde gerçekleştirilen tedavi şeklinde tercih edilen 25-30 yaş aralığındaki bireylerdir.

Transit Bipartisyon Ameliyatı Fiyatları 2024

Transit bipartisyon ameliyatı fiyatları 2024 yolunda yapılacak uygulama alanı ve tedavi olunacak kliniğin türüne göre değişkenlik gösterir. Ancak büyük şehirlerde profesyonel hekimler tarafından uygulanan Transit bipartisyon ameliyatı 2024 yılı itibariyle 65.000 TL’den başlayarak 90.000 TL’ye kadar ulaşıyor. Tip 2 diyabet hastalığını tedavi etmek için kullanılan bu ameliyat diyabet hastası olup zayıf olan kişilere uygulanabilir.

Transit Bipartisyon Ameliyatının Avantajları

Transit bipartisyon ameliyatının avantajları arasında bulunan en tercih edilme sebebi hastanın kısa sürede gündelik yaşantısına dönebilme durumudur. İhtiyaç halinde her türlü endoskopik işlemin uygulanmasını sağlayan Transit bipartisyon ameliyatı 12 bağırsak ve mide bölgesinin operasyonlarda korunaklı olarak tedavi edilmesine mümkün hale getirir. Diğer operasyonlarda görülen hemoglobin değerindeki hızlı artış Transit bipartisyon ameliyatında görülmez. Ameliyatın en büyük avantajı ise hastanede yatma süresinin oldukça kısa olmasıdır. Ortalama olarak 7 gün içerisinde günlük yaşantıya hızla geri dönebilmek mümkündür.

Transit Bipartisyon Ameliyatının Riskleri

Her türlü cerrahi ameliyatta olduğu gibi transit bipartisyon ameliyatının riskleri nadiren de olsa görülebiliyor. Fazla kilosu bulunmayan hastalar için uygulanan bu yöntem midenin küçültülmesi, bir kısmının çıkarılması ile tamamlanıyor. Operasyon sonrası görülebilen nadir komplikasyonlar kısa sürede hastanın iyileşmesi ile ortadan kalkar. Başarı oranı yüksek olan bu ameliyatın riskleri çok düşüktür.

Güvenilir bir ekiple uygulandığında kısa sürede tamamlanarak hastanın eski hayatına dönmesi sağlanır. Uygulanan cerrahi müdahale sonrası görülebilecek nadir komplikasyonlar arasında emboli riski sayılabilir. Bu riski kan pıhtısı sebebiyle organ damarlarında tıkanmaya sebep olabilir. Nadiren de olsa görülebilen bağırsak tıkanıklığı problemi doktor kontrolü ile kalıcı bir hasar olmadan ortadan kaldırılabilir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmeli? ameliyatı başarıyla geçen kişiler araştırıyor. Ameliyat süreci tamamlandıktan sonra hastanın iştahında belirgin şekilde azalma ile birlikte açlık hissinde düşüklük meydana gelebilir. Eski düzenine geçebilmesi için 6 aylık bir süre yeterlidir. İlk iki ay sıvı ağırlıklı beslenecek olan hastanın vitamin ve kalsiyum hapları beslenme ile beraber alınmaz.Ameliyat sonrası ilk 2 ay boyunca hastanın özel olarak belirlenmiş diyet listesine uyması talep ediliyor.

Ameliyat Sonrası Diyet Ne Kadar Sürer?

Ameliyat sonrası diyet ne kadar sürer? sorusu hastanın operasyona verdiği tepkiye göre değişmekle beraber ortalama bir buçuk iki ay denilebilir. Hastaya özel uygulanan diyet programı sıvı dönem, püre dönemi ve katı dönem olacak şekilde üç farklı aşamadan oluşur. Aşamalı beslenme programı sayesinde kişinin günlük hayatına daha hızlı ve sağlıklı şekilde dönebilmesi mümkün olur.

Ameliyattan Sonra Kilo Alınır Mı?

Ameliyattan sonra kilo alınır mı? sorusuna net olarak evet yanıtı verilebilir. Operasyon tamamlandıktan sonra ilk 8 ay hasta kilo almaya meyillidir. Ancak şunu net olarak söyleyebilmek mümkündür; Transit bipartisyon ameliyatı ile kilo verme başarısı mide küçültme ameliyatlarına göre daha fazladır. Kapalı ameliyat türü olarak gerçekleştirilen bu operasyon sonrası vücutta kalıcı izler bulunmaz. Uzman incelemeleri doğrultusunda ameliyat tamamlandıktan sonra 5 yıllık süreç sonunda hastanın kilo almaya meyilli olduğu da gözlemlenmiştir. Düzenli beslenme ve egzersizle desteklenebilen bu dönem diyet listeleri ile kısa sürede atlatılabilir.

Diğer Obezite Tedavileri Nedir?

Transit bipartisyon dışında diğer obezite tedavileri nedir? sorusuna obezite tedavisinde kullanılan yöntemler sıralanabilir. Uzman bir diyetisyen öncülüğünde gerçekleştirilen bu cerrahi yöntemler arasında tıbbi beslenme tedavisi, ilaç tedavisi, egzersiz tedavisi, cerrahi işlem gerektiren tedavi yöntemleri ile davranış değişikliği tedavisi sayılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.